بازی ۲۰سوالی

بازی بیست سوالی یکی از بازی های فکری قدیمی است که در گذشته و زمانی که پیشرفت تکنولوژی و بازی هایی که امروزه تولید شده است، نبود این بازی بسیار مورد استقبال قرار می گرفت. اما با توجه به اینکه معمولا بعد از گذر زمان، مجدد مردم به سمت بازی های قدیمی رو می آورند قصد داریم تا به معرفی و آموزش بازی بیست سوالی بپردازیم. این بازی می تواند به صورت چند نفره انجام شود اما اگر تعداد افراد زیاد نباشد هم مشکلی ندارد و دو نفره هم می توانید بازی کنید اما سخت تر می شود چون تنهایی باید حدس بزنید. با ما همراه باشید تا راحت تر و زودتر بتوانید در بازی 20 سوالی به جواب برسید.

.

نحوه سوال پرسیدن در بازی بیست سوالی

اگر بخواهیم خیلی راحت بازی بیست سوالی را توضیح دهیم، یک نفر یک کلمه ای را در ذهن خود انتخاب می کند و همانطور که از اسمش مشخص است نفر یا نفرات دیگر باید 20 سوال بپرسند و از طریق پرسیدن سوالات به جوابی که مد نظر است برسند. پس نکته ای که خیلی مهم و قابل توجه است نحوه سوال پرسیدن است. شما باید سوالاتی را بپرسید که بتواند ذهن شما را طبقه بندی کند و بتوانید خیلی راحت تر به جواب مورد نظر برسید. ممکن است شما بعد از سوال اول بتوانید جواب را تشخیص دهید پس دیگر نیازی به پرسیدن سوال های دیگر نیست و اما توجه کنید که تا زمانی که به طور قطعی جواب را متوجه نشدین حدس نزدین چون امتیاز بازی را از دست خواهید داد. پس اگر حتی بعد از سوال های ابتدایی هم تشخیص دادین برای مطمئن شدن چند سوال دیگر بپرسید.

معمولا در سوال هایی که پرسیده می شود باید از کل به جز برسید و در هر سوالی که پرسیده می شود دامنه جواب ها را کوچکتر کرد تا در نهایت به جواب برسید. سوالات را بسته به شناختی که از طرف مقابل دارید باید بپرسید و اینکه حدس می زنید چه کلماتی را ممکن است انتخاب کرده باشند. اما معمولا سوالاتی مثل شی است یا خیر؟ خوراکی است یا خیر؟ تو جیب جا میشه یا خیر؟ و…… سوالات مرسومی است که اغلب جزو اولین سوالات پرسیده می شود. جواب هایی که داده می شود نیز محدود به بله و خیر است و هیچ توضیح اضافه تری نباید داد که راهنمایی محسوب شود. اخیرا بازی بیست سوالی برای دستگاه های اندروید و IOS نیز منتشر شده است و می توانید روی موبایل نیز بازی کنید.

.
منبع: http://www.bazikhune.ir