دستبند طلا مناسب کودکان و راهنمای خرید آن

.

چالش‌های یک انتخاب، دستبند طلا مناسب کودکان

دستبند طلا مناسب کودکان معمولاً از مهره‌های کوچک تشکیل شده‌اند که یک طرح مجزای طلا هم دارند. بنابراین این دستبندها، برای آقا پسرها هم مناسب هستند. دستبندها، شکلی شبیه به النگو ندارند و برای هر دو جنس مناسب هستند. اما طراحی نگین دستبند در دو جنس متفاوت است. برای طراحی خود دستبند از مواد مختلف مانند بافت، مهره و زنجیر طلا استفاده شده‌است. با توجه به جنسیت و علاقه کودک می‌توانید یکی از آنها را برایش انتخاب کنید.

طرح‌هایی که دارای زنجیر طلا هستند، مناسب دختر خانم‌ هاست. دستبند طلای طرح کیتی در بین دختر خانم‌ها محبوبیت بیشتری دارد. در بین آقا پسرها هم طرح‌هایی مثل دستبند پسرانه ماشین، یا طرح دستبند مدل تاتی جزو مدل‌های مورد علاقه هستند. با این حال دستبند باید برای کودک جذاب باشد که همیشه آن را روی دست ببندد. به طرح های مختلف روی دستبندها دقت کنید.

.

خرید دستبند طلا بر اساس عیار

اولین چیزی که هنگام خرید طلا برای کودک و نوزاد، باید توجه کنید این است که آیا نوزاد شما به آن واکنش آلرژیک نشان می‌دهد یا خیر. چون کودکان و نوزادان در سنی هستند که پوست آنها بسیار لطیف است و احتمال بروز آلرژی در اثر مصرف طلای نامرغوب در پوست آنها زیاد است. برای جلوگیری از این اتفاق باید از جواهرات ارزان قیمت دوری کنید و سعی کنید قطعاتی را که نیکل ندارند خریداری کنید. طلایی که عیار بالا دارد گزینه‌ی مطمئن‌تری برای دستبند طلای بچه‌گانه است.

به طور کلی، معمولا طلا، نقره استرلینگ، چوب و پلاستیک انتخاب‌های مطلوب‌تری برای بچه‌ها است زیرا خطر‌های احتمالی و حساسیت را به طور چشمگیری کاهش می‌دهند، همچنین مستحکم‌تر هستند. همچنین، از آنجا که کودکان دائما در حال بازی در محیط‌های مختلفی هستند بهتر است فلزاتی برای آنها انتخاب کنید که ساده، ماندگار و مقاوم باشد که هنگام بازی نشکند و خش نیفتد. پیشنهاد می‌کنم تا جایی که ممکن است دستبندهای خیلی ظریف و نازک خریداری نکنید زیرا با شیطنت بچه‌ها سریعا گم شده یا پاره می‌شوند.

.

خرید دستبند بچه‌گانه بر اساس سن

زیورآلات مناسب کودکان باید اندازه بزرگی داشته باشد و قطعات و اجزای آن ریز نباشند. زیرا این قطعات به راحتی می‌توانند توسط کودک خورده شوند و موجبات خفگی او را فراهم کنند. ما توصیه میکنیم که برای کودکانی که کمتر از ۳ یا ۴ سال سن دارند به هیچ عنوان طلاهای کوچک مثل انگشتر طلا خریداری نکنید. در صورتی که قصد خرید طلا برای کودکان را دارید، حتما دستبندی را بخرید که حاوی قطعات کوچک و ریز نباشد.

هنگام خرید از خود بپرسید کودک در آن سنی که هست چه نوع زیورآلاتی می‌تواند داشته باشد؟ در مرحله‌ی بعدی به خاطر داشته باشید که بچه‌ها در سنین پایین و نوزادی دوست دارند هر چیزی را چنگ بزنند و در دهان خود ببلعند چون در حال کشف و تجربه دنیای بیرونی هستند. بنابراین باید دستبندی انتخاب کنید که مبادا برای آنها مشکل‌ساز شود.

خرید دستبند بچه‌گانه با توجه به قفل آن

قفل دستبندی که برای کودک خود می‌خرید باید طوری باشد که به هیچ عنوان توسط کودک باز نشود. به طور کلی، فرقی نمی‌کند که قصد خرید چه نوع طلایی برای کودکان را دارید. دستبند، گردنبند، گوشواره و … همگی از یک نوع قفل برای بسته شدن تشکیل شده‌اند. با توجه به اینکه خطر خوردن این طلاها توسط کودکان وجود دارد، حتما طلایی را خریداری کنید که قفل مناسبی داشته باشد و کودک نتواند به راحتی آن را باز کند.

.

خرید دستبند‌های سبک وزن برای کودکان

خرید دستبند طلای بزرگ و سنگین برای کودک به هیچ عنوان عاقلانه نیست. چون کودک نمی‌تواند وزن زیاد را تحمل کند و ممکن است برای خلاص شدن از شر سنگینی طلا با آن بازی کند یا آن را از خود دور کند. همچنین ممکن است خدای ناکرده نظر افراد سودجو به سمت کودک و طلای او جلب شود و علاه بر دزدی طلاها به کودک نیز آسیب برسانند.

.

راهنمای اندازه‌گیری مچ دست کودکان

برای انتخاب دستبند مناسب کودکان نیاز است سایز کودک را به درستی اندازه گیری کنید. برای این منظور دور مچش را اندازه بگیرید. به این نکته هم توجه داشته باشید که دستبند مانند النگو نیست که سایزش به این سادگی تغییر نکند. اما همچنان برای این که دستبند از دست کودک بیرون نیفتد، لازم است که دور مچش را به روش صحیح اندازه‌گیری کنید. برای این کار، فقط کافی است یک کاموا یا روبان باریک، دور مچ کودک ببندید. دو طرف نخ را به هم برسانید. شست کودک را درون بخش داخلی دستش جمع کنید و عریض‌ترین بخش دست را پیدا و اندازه‌گیری کنید.

کاموا یا روبان باید جایی پایین‌تر از مچ و نزدیک به جایی باشد که دستبند ممکن است از آن جا بیرون بیاید. این اندازه گیری برای این است که دستبند از دست بیرون نیاید. محل مناسب را که روی دست پیدا کردید، با خودکار نشانه‌ای روی کاموا یا روبان بگذارید. بعد از آن با خط کش، از ابتدای کاموا تا محل علامت‌گذاری شده را اندازه گیری کنید. با این کار، دستبند کودکان، نه زیاد گشاد می‌شود که از دست بیرون بیاید، نه آن قدر تنگ می‌شود که روی دست بسته نشود. این نوع اندازه‌گیری، بهترین روش برای رسیدن به سایز درست است.

.

راهنمای اندازه‌گیری مچ کودک برای کادو

یکی دیگر از چالش‌های انتخاب دستبند طلا برای کودکان اندازه‌گیری و سایز کردن مچ کودکان دیگر است. اگر بخواهیم برای کودک خودمان خرید کنیم، گرفتن سایز مچ دست، خیلی سخت نیست. اما معمولاً کادو دادن دستبند به کودکان کادو کمی پیچیده است. برای این منظور اول باید سن و سال کودک موردنظر را مد نظر داشته باشید.

  • اگر کودک موردنظر شما زیر یک سال باشد، طول دستبند طلا باید نهایتاً ۱۲ سانتی‌متری باشد.
  • برای کودکان یک تا دو ساله، دستبند ۱۳ سانتی متری مناسب است.
  • برای بازه‌ی سنی دو تا پنج سال، دستبندها با ۱۴ سانت انتخاب می‌شوند.
  • بین ۵ تا ۹ سال، دستبند ۱۵ سانتی متری روی دست کودک اندازه می‌شود.
  • ۹ تا ۱۳ ساله‌ها، می‌توانند از دستبند ۱۶ سانتی‌متری استفاده کنند.

البته این اعداد، حدودی هستند و به وزن و سایز بدن کودک هم باید توجه داشته باشید. چون اگر چاق‌تر از حد طبیعی است، بدون شک دور مچ بزرگ‌تری هم دارد.

نکاتی که برای خرید دستبند طلا کودک باید بدانید

  • دستبند طلای کودکان را قبل از استفاده بشوئید و ضدعفونی کنید.
  • طلاهایی برای کودکان بخرید که زاویه‌دار، تیز یا لبه‌دار نباشند و تا حد امکان گرد و بدون لبه باشند.
  • دستبند طلای توخالی برای کودک نخرید تا سریع دچار شکستگی نشود و لبه‌های تیز آن وارد بدن کودک نشود.
  • دستبند طلا برای کودکان بزرگ‌تر مناسب است.
  • بهتر است دستبندهای بچه‌گانه دارای اشکال و رنگ‌های مناسب کودکان باشند.

.

دستبند طلا مناسب کودکان، یک انتخاب خاص

گالری طلا پرسته افتخار دارد که برای کودکان شما نیز، دستبندهای زیبا و متفاوت ارائه کند. این دستبندها را می‌توانید در دسته بندی کودکان مشاهده کنید. در بین این دستبندها، شکل‌های مختلفی وجود دارند. طراحی این دستبندها به گونه‌ای است که بهترین رنگ و طرح را در نظر گرفته‌ایم. به عنوان مثال در دستبند طلا دخترانه پروانه و دستبند طلا دخترانه ستاره، سنگ چشم نظر هم در روی زنجیر قرار گرفته‌است. دستبندهای بافت برای آقا پسرها مناسب‌تر هستند.

.

انتخاب سایز النگو و دستبند برای کودکان:

دستبند و النگو دو نوع از زیورآلات هستند که گرچه هر دو بر دست بسته می­شوند اما اندکی با یکدیگر تفاوت دارند. واژه­ی دستبند به مجموعه ­ای حلقه­ های متصل بهم که انعطاف­پذیر و قابل­­ تغییر ­باشند اطلاق می­شود. اما النگو از یک یا دو قطعه­ی ثابت و انعطاف­ناپذیر ساخته شده است. دستنبند با چفت کردن یک قلاب بر دست قرار می­گیرد. درحالیکه برای پوشیدن یک النگوی تمام حلقه (o شکل) باید دست را به درون آن سراند و النگو را همزمان بر دست به بالا کشید. همچنین برای پوشیدن یک النگو با حلقه ناکامل (c شکل) نیز بایستی ابتدا قسمت خالی آن را در جایش بر مچ دست قرار داد تا با چرخاندن آن به دور دست پوشیده شود. با توجه به همین تفاوت­های جزئی بایستی توجه داشت که تعیین سایز دستبند و النگو نیز اندکی با یکدیگر تفاوت دارد.

سایز­هایی که در زیر آمده­اند همگی سایز­های عمومی هستند که در میانگین جهانی تهیه شده ­اند:

.

سایزهای عمومی النگو برای کودکان:

طفولیت (۰ تا ۲ سال): محیط دور النگو ۱۱٫۵ سانتیمتر

کودکی (۲ تا ۶ سال): محیط دور النگو ۱۳٫۵ سانتیمتر

کودکی (۶ تا ۸ سال): محیط دور النگو ۱۴٫۵ سانتیمتر

کودکان بالای ۸ سال: محیط دور النگو ۱۶ سانتیمتر

نوجوانان: محیط دور النگو بین ۱۶٫۵ تا ۱۸ سانتیمتر

.

سایز­های عمومی دستبند برای کودکان:

نوزادی تا ۶ ماهگی: محیط دور دستبند بین ۱۰ تا ۱۱٫۵ سانتیمتر

کودکی از ۶ ماهگی تا ۱ سالگی: محیط دور دستبند بین ۱۱٫۵ تا ۱۳ سانتیمتر

کودکی از ۱ تا ۴ سالگی: محیط دور دستبند بین ۱۳ تا ۱۴ سانتیمتر

کودکی از ۴ تا ۷ سالگی: محیط دور دستبند بین ۱۴ تا ۱۵٫۵ سانتیمتر

کودکی از ۷ تا ۱۰ سالگی: محیط دور دستبند بین ۱۵٫۵ تا ۱۶ سانتیمتر

نوجوانان: محیط دور دستبند از ۱۶ سانتیمتر تا ۱۸ سانتیمتر و به بالا

.

تعیین سایز صحیح دستبند به­ صورت دستی:

یک متر اندازه­ گیری یا تکه­ای ریسمان، روبان و یا کاموا را در دست بگیرید. آن را با ملایمت به دور مچِ بچه بیاندازید. وسیله اندازه­گیری شما بایستی درست در زیر استخوان مچ قرار گیرد. (جایی که معمولاً ساعت را بر آن می­بندیم).

اگر از متر اندازه­گیری استفاده می­کنید به عدد به­دست آمده­ی متر توجه کنید. اما اگر از انواع ریسمان بهره می­ جویید بایستی به اندازه­ی یک دور کامل از ریسمان به دور مچ بسته شود. سپس تکه ­ی نوار به دست آمده را بصورت صاف و مستقیم در برابر یک متر یا خط­کش قرار دهید تا عدد موردنیازتان را در تعیین اندازه­ ی دستبند مشاهده کنید.

همواره به یاد داشته باشید که برای راحتی دستبند هنگام پوشیده شدن آن بایستی چیزی حدود ۱ تا ۱٫۵ سانتیمتر را به اندازه­ ی به دست آمده­­ تان در ابتدا اضافه کنید.

مادامی که یک بچه در دوران رشد خود، یعنی از تولد تا نوجوانی و حتی اوایل جوانی، به سر می­برد بایستی دقت کافی و لازم را در تعیین سایز زیورآلات به خصوص انواع گردنبند و دستبند مبذول داشت. اینکه فرزند یا کودک مورد علاقه­ی شما چیزی را بپوشد که با استحکام خود زیبایی کودکانه­ی او را هر چه بیشتر طراوت بخشد و همچنین موجب آسیبی به وی نگردد بسیار حائز اهمیت است. برای حصول این منظور لازم است گردنبند و دستبند بچه­ ها در طول دوران رشد آنها به طور متداوم و منظم بررسی گردد تا از اینکه مبادا برای آنها کوچک یا غیراندازه شده باشد اطمینان حاصل نمود.

.
منابع :

.https://www.ladymodkala.ir
.https://parasteh.com

دستبند طلا مناسب کودکان و راهنمای خرید آن